המגדל


חלונות מגדל המצפה נמצאים בעומק של 6 מטרים מתחת לפני הים כאן תוכלו להתרשם מחיי הטבע המדהימים של מפרץ אילת, זהו הים הפתוח והכול טבעי לחלוטין. האזור איננו מוגדר, אין אנו מאכילים את הדגים ואין אנו מתערבים בחיי השונית ודייריה.

tower1

כאשר נבנה המצפה נדרשו מחקרים ביולוגיים וטכניים רבים כדי לבנות שונית מתאימה סביב המצפה. המצפה עשוי ברזל ומשקלו 100 טון, את חלקיו חברו ביבשה והשיטו למיקומו. סביב המצפה נבנה מגש ברוחב של שלושה מטרים מהחלונות החוצה על מגש זה בוצעה עבודת גינון והוקמה שונית טבעית על ידי צוות הצוללים של המצפה.

tower2

מעבר לרצועה צרה זו הסובבת את המצפה, האלמוגים והסלעים הנראים מבעד לחלונות הינם הסביבה הטבעית. אוכלוסיית הדגים התיישבה כחלק מתהליך ביולוגי שכן בניית השונית תוכננה מיד לאחר עונת הרבייה בכדי לספק בית גידול לדגים הצעירים. המקום משמש לדגים מגן ומסתור וכך נמשכו זנים ולהקות חדשות לאזור. כיום ניתן לצפות בעשרות מינים של דגי שונית החיים במנהרות, על גבי שולחן השונית ובין האלמוגים השונים בטבע וכן לבחון ולצפות בהתנהגותם.

tower3

המצפה התת ימי בנוי משני אולמות, האולם הגדול והמרווח מיד עם כניסה, המוביל אל המצפה הישן אשר נבנה בשנת 1974. אם תתבוננו היטב תוכלו להבחין בהבדל שבין השונית שמסביב למצפה הישן, אשר היא השונית הוותיקה והעשירה לעומת השונית שמסביב למצפה החדש היא שונית צעירה. באם תתמקד בחלון אחד ותעקוב אחר תנועת הדגים, תוכל לזהות ולגלות יצורים שונים ולהבחין בדפוסי התנהגות.

tower4