מאמרים

אקווה דום- להביט ללוייתנים בעיניים!

חוויה עוצמתית וחדשה בפארק המצפה התת ימי- אולם קולנוע ייחודי המאפשר לצפות ולחוש בלוויתנים בגודל מלא וב 360 מעלות! בואו והצטרפו לחוויה (נוספת) ובלתי נשכחת ותחוו היכרות עם יונקי הענק הכי ידידותיים שיש!

דמיינו אתכם נכנסים לתוך מבנה עם כיפה עגולה. אתם מתיישבים בכיסאות יחד עם קהל שהגיע לביקור בפארק המצפה התת ימי בדיוק כמוכם, ומתרווחים. ואז חשיכה משתררת ואתם נכנסים בחושך מוחלט היישר לאוקיינוס- לעולמם המיסתורי של הלוויתנים, וליתר דיוק- של לוויתני הגבנון (לוויתן גדול סנפיר), חוויה שעוטפת אתכם מכל כיוון, 360 מעלות, קהל המבקרים מתרגש סביבכם, מבוגרים כילדים, כי בעצם כולכם חווים יחד את התחושה של צוללנים שצוללים לצד היונקים המופלאים הללו, מתקרבים אליהם, מקשיבים לקולותיהם ומתאהבים בהם.

פארק המצפה התת ימי לא חדל מלהפתיע, ומדי כמה שנים מחליט לקרב אותנו, קצת יותר, לעולמם של יצורי הים המופלאים, והפעם בחרו עבורנו את הלוויתנים, היונקים הענקיים, האינטיליגנטיים והמרתקים השוכנים במעמקי הים והאוקיינוס. בכיפת האקווה דום תוזמנו לחוות צפייה בסרט שצולם בטכנולוגיה מיוחדת, כך שחווית הצפייה בו היא מרגשת במיוחד והקרובה ביותר לתחושה של צוללן אמיתי במים- 360 מעלות, כך שתוכלו לצפות ביונקים המסקרנים לפרטי פרטים, ולהאזין לקולותיהם, תנועותיהם וכמובן צורת התקשורת הייחודית שלהם- שירים ומזמורים! 

חווית הצפייה אף מתעצמת כשתוכלו לצפות ביצורים המדהימים הללו בגודל טבעי ולהתפעל מכך שלמרות שהם עצומים בגודלם, הם עדינים וידידותיים להפליא! הסרט מלווה במוסיקה מרגשת ובדיבוב עדין המוסיף לתחושת החוויה. וכדי שתדעו שחשבו כאן על הכל- הילדים מוזמנים לשכב על הגב במתחם מיוחד המחופה בשטיח ולצפות בסרט בשכיבה, חוויה נהדרת במיוחד!

 

רוצים לדעת כמה עובדות מעניינות על לוויתני הגבנון?

הלוויתן הגבנוני הוא יונק ימי ממשפחת לוויתני הענק. אורכו יכול להגיע ל-15 מטרים ומשקלו מגיע בקלות ל-27 טון

למה קוראים לו לוויתן גבנון? מפני שיש לו גב כהה, בטן בהירה, קפלים על הגרון וגיבנת קטנה מול סנפיר הגב, מה שמוביל לשם הנפוץ ״גבנון״

הוא יודע לשיר! הלוויתן הגבנוני מעניין במיוחד בזכות שירת המזמורים שלו, שנשמעת למרחקים של מאות ואלפי קילומטרים! למעשה, מדובר בלוויתנים הקולניים והפטפטניים ביותר מכל הלווייתנים, המשמיעים מגוון גדול של צלילים, החל מגניחות, בכי ואפילו נחרות, ומחברים אותם יחד ליצירת שירים קסומים הנמשכים דקות אחדות ועד שעות שלמות!

לוויתני הגבנון הם שחיינים רבי עוצמה, המשתמשים בסנפירי הזנב האדירים שלהם כדי להניע את עצמם דרך המים ולפעמים לצאת מהם לחלוטין בזינוק והתזה אדירים.

מספר לווייתני הגבנון הצטמצם מאוד לפני האיסור על ציד לווייתנים מסחרי ב-1985, אך מאז השתפרו המספרים בקבוצות אוכלוסייה רבות. כיום, האיומים הגדולים ביותר על לווייתני הגבנון הם התנגשויות עם ספינות והסתבכות בציוד דיג.

 

ולסיום, תירצו לדעת כמה הושקע ביצירת הסרט?

הכל החל מזה שחיפשנו שידרוג לטכנולוגיה שתחליף את האושנריום, טכנולוגיה שהיא לא מלאכותית שבה אתם תוכלו להיות ולחוות חלק מההתרחשות. כאן הצלחנו, לראשונה בעולם, לקיים הקרנה של סרט אמיתי בתלת מימד של 360 מעלות ולייצר חוויה אישית שהצופה מהווה חלק ממנה.

צילום הסרט נעשה באמצעות ארבע (!) מצלמות שצילמו את הלווייתנים ב 360 מעלות, ובאמצעות תוכנה מיוחדת, חיברנו את כל זוויות הצילום לתמונה אחת ולסרט אחד.

האתגר הבא שעמד בפנינו היה לצלם בטבע בעל חיים שלא תמיד משתף פעולה וכמובן תנאי מזג אויר ושקיפות של המים, ולקח לנו 2 עונות שלמות באיזור הוואי עד שהצלחנו לקבל מספיק חומרי גלם שיאפשר לנו לערוך את הסרט המדהים שצפיתם בו.

בסרט שבו צפיתם או תיצפו מופיעים ארבעה לוויתנים ועוד כמה ״ניצבי משנה״ מהלהקה.

בצד הטכני, זו מערכת הקרנה של מסך שהוא למעשה חצי כדור, עם שני מקרנים שכל אחד מהם נותן 180 מעלות וביחד 360 מעלות ואז מצליחים לראות תמונה  שלמה. 

אז קדימה, מחפשים אטרקציות באילת? בואו לביקור בפארק המצפה התת ימי ובאקווה דום, הנאה מובטחת- מילה של ליוויתן!

דלג לתוכןפתח תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

נגישות

הצהרת נגישות